بیمه فعالان حوزه مطبوعات و رسانه : با توجه به مصوبه ۹۷/۰۴/۲۷ هیئت مدیره سازمان تامین اجتماعی فعالان حوزه مطبوعات و رسانه مشمول مقررات این سازمان قرار گرفتند که در این مطلب درخصوص :

مشمولان بیمه فعالان حوزه مطبوعات و رسانه

شرایط بیمه شدن فعالان حوزه مطبوعات و رسانه

نرخ حق بیمه فعالان حوزه مطبوعات و رسانه

حمایتها و مزایای حوزه مطبوعات و رسانه

با شما عزیزان صحبت خواهم کرد من محمد نوری هستم مشاور بیمه تامین اجتماعی با من همراه باشید

 

بیمه فعالان حوزه مطبوعات و رسانه

 

مشمولان بیمه فعالان حوزه مطبوعات و رسانه

فعالان حوزه مطبوعات و رسانه که هیچ رابطه ی مزدبگیری و استخدامی نداشته و دارای تائیدیه از معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و تحت حمایت صندوق خاصی نباشند. در مورد رسانه باید توضیحی بدهم که کلیه بنگاه های خبری و اطلاع رسانی مکتوب و دیجیتال و آنلاین شامل این بیمه خواهند شد.

 

شرایط بیمه شدن فعالان حوزه مطبوعات و رسانه

فعالان می بایست توسط معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا نمایندگی آن در استان‌ها به شعبه های سازمان تامین‌اجتماعی معرفی شوند در زمان ثبت نامه در دبیرخانه (که تاریخ نامه حداکثر ۳ ماه از آن نگذشته باشد) به  سن آنها حداکثر ۵۰ سال باشد البته در صورتیکه مثلا ۵۲ سال سن داشته باشند می بایستی حداقل ۲ سال سابقه پرداخت حق بیمه قبلی داشته باشند. متقاضیان می بایست با معرفی سازمان به مراکز درمانی و با هزینه خود آزمایشات قبل از بیمه را انجام دهند.

 

نرخ حق بیمه فعالان حوزه مطبوعات و رسانه

نرخ پرداخت حق بیمه ۲۷ درصد است که با توجه به عدم رابطه مزدبگیری ۳ درصد بیمه بیکاری از آن کسر شده است پس بنابراین این افراد نمی توانند درخواست بیمه بیکاری داشته باشند. متقاضیانی که کمتر از ۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند می توانند دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه را بین حداقل تا حداکثر حقوق سال انتخاب نمایند.

 

حمایتها و مزایای حوزه مطبوعات و رسانه

بیمهم شده گان این حوزه می توانند دفترچه درمانی برای خود و افراد تحت تکفلشان بگیرند و از کلیه حمایت های مقرر در ماده ۳ قانون تامین اجتماعی مانند هزینه پروتز و اروتز، کمک‌ هزینه ازدواج و کفن‌ و دفن، مستمری ازکارافتادگی، بازنشستگی و بازماندگان به جز غرامت دستمزد زمان بیماری و بارداری استفاده نمایند

 

امیدوارم که اگر در این مورد سوالی داشتید پاسخ آن را با مطالعه مطالب فوق دریافت کرده باشید اما در غیر اینصورت می توانید با من در ارتباط باشید.

جهت مشاوره بیمه تامین اجتماعی کلیک کنید